Imperial Cinemas

Imperial Cinemas

Perandoria e botes se filmit! "IMPERIAL CINEMAS" ka qene promotori i risive teknologjike ne fushen e kinemase duke prezantuar para publikut Shqiptar kinemane e pare 3D (tre-dimensionale)

Kinema Millennium

Kinema Millennium

Millennium ne bashkepunim me studjot me te medha te Hollivudit si Universal, Warner Bros, Miramax, Fox, Continental sjell per publikun shqiptar filmat me te fundit ne te njejten kohe me premjerat boterore.

Cineplexx

Cineplexx

Kinemaja Cineplexx me sistemet më modern mundëson cilësi jashtzakonisht të lartë të zërit dhe imazhit si dhe teknologjinë 3D në kinemanë tonë në Tiranë.

Doku Kino

:Doku Kino

DokuKino është kinemaja e vetme në Prizren (për momentin) që funskionon cdo ditë të javës që nga dita e hapjes 03.12.2013. Kinemaja ka kapacitet prej 165 vënde dhe është e kompletuar me sistem Audio Dolby Surround System 7.1, me projektor Barco me rezolucion 2K, server Doremi si dhe Depth Q 3D teknologji per 3D filma.